O mnie

Cześć!

Mam na imię Ola, miło mi Cię powitać na moim blogu. Chciałabym, abyś czuł się tutaj jak w domu i razem ze mną wynajmował kulturę jaką lubisz najbardziej. Bez Ciebie ta podróż nie ma sensu.

Dlaczego blog o kulturze? To moja wielka miłość i pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę. Można śmiało stwierdzić, że ta pasja obecnie przerodziła się w pracę, a jeśli kochasz to co robisz to nie masz przed sobą żadnych ograniczeń. Miłości do sztuki i kultury nauczyłam się w rodzinnym domu i zawdzięczam to dwóm wspaniałym kobietom.

Jestem totalnie zakochana w polskim malarstwie XIX wieku oraz w polskiej sztuce współczesnej. Jeśli zapytano by mnie kim chciałabym zostać, to odpowiedziałabym, że Młodą Polską w stroju zaprojektowanym przez Tadeusza Brzozowskiego oraz sztandarem w ręku wykonanym przez Władysława Hasiora.

Bardzo ważnym elementem w moim życiu są kulturalne podróże. Uwielbiam zwiedzać ciekawe miejsca i sama wybieram trasy. W sztuce kocham wolność i indywidualność.

W przerwach między pracą a prowadzeniem bloga oddaję się kolejnej pasji, czyli opowiadaniu o sztuce. Mogę to robić dzięki Muzeum Narodowemu we Wrocławiu, w którym jestem Wolontariuszem od 2016 roku.

Wierzę w to, że dzięki oddaniu się w 100% sztuce dane mi będzie kiedyś spotkać się oko w oko z Witkacym, Wyspiańskim, Boznańską, Malczewskim i powiedzieć im: teraz Wasza kolej!